حضور 33 شرکت در فرآیند ارزیابی جایزه بهره وری معدن و صنایع معدنی در ششمین همایش جایزه بهره وری/ انتخاب 9 پروژه از 8 شرکت به عنوان پروژه های بهبود برتر

به گزارش معدن نیوز، در فرآیند ارزیابی ششمین جایزه بهره وری حدود 60 شرکت برای حضور اعلام آمادگی کردند که از این تعداد، 33 شرکت با ارسال اظهارنامه موفق به شرکت در فرآیند ارزیابی شدند.

در بخش پروژه های بهبود نیز 73 پروژه از 40 شرکت دریافت شد که در پایان، 9 پروژه از 8 شرکت به عنوان پروژه های بهبود برتر انتخاب شدند.

معیارهای ارزیابی جایزه‌ بهره‌وری بخش معدن و صنایع معدنی مشتمل بر رهبری و استراتژی، سرمایه‌های انسانی، منابع سازمانی، فرآیندها، محصولات و خدمات، نتایج مشتریان، نتایج کارکنان، نتایج جامعه و نتایج کلیدی بهره‌وری است. 

سطوح جایزه ملی بهره وری معدن و صنایع معدنی شامل تلاش‌گران بهره‌وری، پیشروان بهره‌وری (1 تا 5 ستاره)، تندیس برنزین پیشتازان بهره‌وری، تندیس سیمین پیشتازان بهره‌وری و تندیس زرین پیشتازان بهره‌وری است که شرکت ها بر اساس امتیاز (از 60 تا بالای 650 امتیاز) انتخاب شدند.

اجرای جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی، اهدافی همچون «ایجاد چارچوبی جامع و یکپارچه به منظور سازماندهی فعالیت‌های مرتبط با ارتقای بهره‌وری»، «برقراری ارتباط معنی‌دار بین شاخص‌های بهره‌وری و فعالیت‌ها و فرآیندهای بنگاه‌ها»، «تشویق بنگاه‌ها برای انجام عملیات خودارزیابی و شناسایی نقاط قوت و نواحی قابل بهبود خود»، «ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربه‌های موفق بنگاه‌ها در زمینه ارتقای بهره‌وری» و «ایجاد فضای رقابتی به منظور ارتقای بهره‌وری و معرفی بنگاه‌های موفق» را دنبال می کند.

 بنا به این گزارش، فردا صبح (27 خرداد)، همایش ششمین جایزه بهره وری معدن و صنایع معدنی ایران در هتل ارم تهران برگزار می شود.

با بهره برداری از طرح سه چاهون ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید گندله کشور اضافه می شود

به گزارش ماین نیوز، با افتتاح طرح گندله سه چاهون بافق در استان یزد در بهمن ماه سال جاری 350 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود .

سرمایه گذاری این طرح که از سال 92 عملیات اجرایی آن آغاز شده است 8 هزارمیلیون ریال و 180 میلیون یورو ارزی و در کل 30 هزارمیلیون ریال بوده است و این در حالی است که طرح در حال حاضر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بیش از 90 درصد ماشین آلات خریداری شده و در محل طرح در حال نصب هستند .با بهره برداری از این طرح 5 میلیون تنی مواد اولیه محصولات میانی زنجیره فولاد تامین می شود.

گفتنی است در حال حاضر طرح کنسانتره 3.2 میلیون تنی واحد دارای پروانه بهره برداری است.

این واحد بدون استفاده از تسهیلات دولتی نسبت به راه اندازی طرح گندله 5 میلیون تنی اقدام کرده است و با راه اندازی طرح گندله مذکور و با توجه به اشتغال ایجادی طرح و با توجه به معادن موجود درمنطقه درخواست واحد تضمین تامین خوراک از طریق بازگرداندن معادن واگذار شده ازواحد به سازمان ایمیدرو را دارد .

بخش اعظم تولیدات جهت نیاز بازار داخلی و مازاد آن قابلیت صادراتی دارد .