برگزاری نشست مشترک سازمان بسیج مهندسین و سازمان نظام مهندسی معدن استان - به میزبانی سازمان -چهارشنبه پنجم تیرماه

1398/4/6

برگزاری نشست مشترک سازمان بسیج مهندسین و سازمان نظام مهندسی معدن استان - به میزبانی سازمان -چهارشنبه پنجم تیرماه

عصر روز چهارشنبه مورخ پنجم تیرماه 1398، نشست ماهانه سازمان بسیج مهندسین صنعتی- معدنی استان خراسان رضوی با میزبانی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی در سالن همایش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.
🔸در این جلسه که در سال رونق تولید و با هدف تعامل هر چه بیشتر در راستای رسیدگی به اهداف مشترک دو نهاد برگزار شد جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده محترم مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

جناب آقای دکتر ترشیزیان، ریاست سازمان نظام مهندسی معدن استان ضمن ارائه شاخص های آماری تعداد اعضا و پروانه های اشتغال حرفه های مهندسی معدن به بیان مشکلات موجود در رابطه با فعالیت های معدنی اعم از معادن فاقد مسئول فنی و عواقب ناشی از پرداخته و به نقش کلیدی نظام مهندسی معدن در رابطه با رفع موانع و مشکلات موجود و ارائه راهکارهای لازم اشاره نمودند.
🔴 ایشان در ادامه به معرفی طرح های در دست اقدام از جمله طرح توانمندسازی و اشتغالزایی اعضا در زمینه تشکیل خوشه های گوهرسنگ با هدف ایجاد کارآفرینی و درخواست همراهی و همکاری سازمان بسیج مهندسین را ارائه نمودند، همچنین طرح نظارت بر حفاری چاه های آب و نظارت بر میزان برداشت از سفره های آب زیرزمینی با بکارگیری افراد متخصص رشته های زمین شناسی و معدن سازمان از دیگر موارد مطروحه توسط ریاست محترم سازمان بود. 
همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان در امور مربوط به مطالعات ژئوتکنیک در سطح پروژه های شهری و نظارت بر کیفیت جوشکاری ساختمانها و نیاز به وجود افراد متخصص در زمینه های فوق در سازمان نظام مهندسی معدن از دیگر موارد مطروحه بود که مقرر گردید تمامی پیشنهادها بصورت جدی و عملیاتی توسط بسیج مهندسین صنعتی-معدنی استان پیگیری و در جلسه آتی گزارش شود.