برگزاری گردهمایی فصل تابستان رؤسای سازمان استان ها در محل مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران

گردهمایی فصل تابستان رؤسای سازمان استان ها بعدازظهر روز دوشنبه مورخ 24 تیرماه 1398 در محل مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و  پس از عقد تفاهم نامه فی مابین سازمان نظام مهندسی معدن و این مرکز برگزار شد .
بررسی موارد تفویض اختیار شده از هفدهمین اجلاس هیات عمومی به این گردهمایی از جمله بازنگری نظام پرداخت ارکان سازمان و ارائه مسائل و مشکلات سازمان های استانی دستور کار این جلسه بود.

بازدید از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران پایان بخش برنامه های این گردهمایی بود.
                                                                                                                   

                                                                                                                    امور روابط عمومی و بین الملل سازمان

برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن به میزبانی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی در شهرستان خواف

عصر روز دوشنبه دهم تیرماه 1398، مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن به میزبانی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی در سالن همایشهای اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان خواف برگزار گردید.
این برنامه به پاس قدردانی از تلاشگران این عرصه در عسلویه شرق کشور که سرشار از ذخایر ناب معدنی می باشد با حضور جناب آقای دکتر ترشیزیان ریاست محترم سازمان و اعضای هیات مدیره، برخی از ارکان سازمان و مقامات استانی از جمله معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت؛ جناب آقای مهندس خزاعی و مسئولین شهرستان خواف؛ جناب آقای مهندس سپهری سرپرست محترم فرمانداری خواف و جناب آقای مهندس صنعتی رییس اداره صمت خواف و همچنین مدیران، مسئولان و کارشناسان شرکتهای مهم معدنی و حضور پرشور اعضای سازمان نظام مهندسی معدن خواف برگزار شد..
در ابتدای برنامه آقای مهندس خوش سلیقه مسئول دفتر نمایندگی نظام مهندسی معدن در خواف به اعضای حاضر خیرمقدم گفته و در ادامه ریاست محترم سازمان طی سخنرانی ضمن اشاره به پتانسیل های معدنی استان و ظرفیت های قابل سرمایه گذاری صنایع معدنی، به نقش کلیدی نظام مهندسی معدن در نظارت بر فعالیت های مرتبط معدنی اشاره داشتند. همچنین در حاشیه برگزاری همایش مصاحبه خبری در خصوص موضوع نقشه برداری معادن سنگان خواف با همکاری سازمان صمت از سوی ایشان انجام شد.  
اجرای رقص محلی توسط گروهی نوجوان و همچنین موسیقی مقیاسی از دیگر برنامه های ویژه همایش بود که با استقبال حضار روبرو شد..
در ادامه همایش آقای مهندس سپهری سرپرست فرمانداری خواف و جناب آقای مهندس صنعتی رییس اداره صمت نیز در خصوص معرفی ظرفیت ها و فرصت های پیشرفت در منطقه و همچنین مسائل فرا روی توسعه بیشتر، سخنرانی نمودند.  
در انتها با حضور ریاست محترم سازمان، اعضای هیات مدیره و دیگر مسئولان، از اعضای برگزیده سازمان در خواف، شرکتهای همکار حامی و برندگان مسابقات فوتبال جام صنعت و معدن با اهدای لوح و هدایا به نحوی شایسته تقدیر بعمل آمد..

شایان ذکر است صبح همان روز بازدیدهایی از سایت های معادن و کارخانجات فرآوری گروه امیرسنگان پارسیان، احیا سپاهان، مجتمع سنگان و اپال پارسیان توسط هیات اعزامی سازمان از سوی ریاست سازمان با هدف بررسی ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری و نیز امکان انجام پروژه های آموزشی و پژوهشی، همچنین پیگیری تعریف ساختار شرح شغل مسئولین فنی فرآوری انجام شد.

برگزاری نشست مشترک سازمان بسیج مهندسین و سازمان نظام مهندسی معدن استان - به میزبانی سازمان -چهارشنبه پنجم تیرماه

عصر روز چهارشنبه مورخ پنجم تیرماه 1398، نشست ماهانه سازمان بسیج مهندسین صنعتی- معدنی استان خراسان رضوی با میزبانی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی در سالن همایش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.
🔸در این جلسه که در سال رونق تولید و با هدف تعامل هر چه بیشتر در راستای رسیدگی به اهداف مشترک دو نهاد برگزار شد جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده محترم مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

جناب آقای دکتر ترشیزیان، ریاست سازمان نظام مهندسی معدن استان ضمن ارائه شاخص های آماری تعداد اعضا و پروانه های اشتغال حرفه های مهندسی معدن به بیان مشکلات موجود در رابطه با فعالیت های معدنی اعم از معادن فاقد مسئول فنی و عواقب ناشی از پرداخته و به نقش کلیدی نظام مهندسی معدن در رابطه با رفع موانع و مشکلات موجود و ارائه راهکارهای لازم اشاره نمودند.
🔴 ایشان در ادامه به معرفی طرح های در دست اقدام از جمله طرح توانمندسازی و اشتغالزایی اعضا در زمینه تشکیل خوشه های گوهرسنگ با هدف ایجاد کارآفرینی و درخواست همراهی و همکاری سازمان بسیج مهندسین را ارائه نمودند، همچنین طرح نظارت بر حفاری چاه های آب و نظارت بر میزان برداشت از سفره های آب زیرزمینی با بکارگیری افراد متخصص رشته های زمین شناسی و معدن سازمان از دیگر موارد مطروحه توسط ریاست محترم سازمان بود. 
همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان در امور مربوط به مطالعات ژئوتکنیک در سطح پروژه های شهری و نظارت بر کیفیت جوشکاری ساختمانها و نیاز به وجود افراد متخصص در زمینه های فوق در سازمان نظام مهندسی معدن از دیگر موارد مطروحه بود که مقرر گردید تمامی پیشنهادها بصورت جدی و عملیاتی توسط بسیج مهندسین صنعتی-معدنی استان پیگیری و در جلسه آتی گزارش شود.

برگزاری تور بازدید اصحاب رسانه از معدن فیروزه نیشابور

روز یکشنبه مورخ دوم تیرماه؛ به مناسبت بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن، ویژه برنامه های این مناسبت با برگزاری تور بازدید از معدن فیروزه نیشابور، جهت خبرنگاران و عکاسان رسانه ها با هدف آشنایی ایشان با مسایلی که فرا روی جامعه معدنی قرار دارد آغاز شد.
🔹این بازدید به پیشنهاد کمیته روابط عمومی ستاد بزرگداشت و با انجام هماهنگی لازم توسط سازمان نظام مهندسی معدن و خانه معدن استان و به میزبانی شرکت تعاونی توسعه معدنی فیروزه نیشابور انجام گردید.
پس از ورود اصحاب رسانه به معدن و خوش آمدگویی جناب آقای مهندس حامد فضلیانی مدیرعامل شرکت به همراه دیگر اعضای هیات مدیره، بازدید از تونل و همچنین کارگاه استخراج با راهنمایی و همراهی جناب آقای مهندس مبینی مسئول نظارت انجام که با استقبال عکاسان روبرو شد.
آقای مهندس مبینی در طول مسیر بازدید تونل طی مصاحبه ای پاسخگوی سوالات در خصوص روش استخراج فیروزه، میزان ذخیره و تعداد پرسنل و ... بودند.
🔸پس از بازدید تونل، مدیرعامل محترم شرکت نیز در جمع خبرنگاران و عکاسان قرار گرفته و مصاحبه خبری را ادامه دادند.
🔹به زودی مشروح اخبار این بازدید توسط خبرگزاری ها پوشش داده خواهد شد.

نشست مشترک اعضای هیأت مدیره سازمان به همراه اعضای هیأت موسس شرکت سرمایه گذاری اعضا

 

عصرروز پنجشنبه مورخ 30 خردادماه، چهارمین جلسه مشترک هیأت مدیره سازمان و اعضای هیأت موسس شرکت سرمایه گذاری اعضا (متشکل از ارکان هیأت مشورتی و مشاوران ریاست و تعدادی از اعضای نظام مهندسی)  با محوریت تنظیم و ویرایش اساسنامه شرکت مذکور تشکیل گردید.

🔹 در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر ترشیزیان ریاست محترم سازمان در خصوص اهداف تأسیس، فعالیت های پیش بینی شده و چشم انداز برنامه های آتی شرکت توضیحاتی ارائه نمودند.
  سپس هر کدام از حاضران به بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه چگونگی تبیین شرح خدمات شرکت و سایر موارد پرداخته و نقطه نظرات خود را اعلام نمودند.
  🔸 در ادامه جناب آقای دکتر معاصری متخصص در امور مدیریت، برنامه ریزی اقتصادی و جذب سرمایه در رابطه با نحوه جذب سرمایه گذار، اهداف اصلی از جذب سرمایه و چگونگی  صرف مطلوب آن برای سرمایه گذاری های آتی جهت بازدهی مناسب توضیحات تکمیلی ارائه نمودند.
   در انتها پس از بررسی کلیه نظرات و پیشنهادات، اساس نامه شرکت به تایید اعضای هیأت موسس رسید.
 🔴 به زودی فراخوان شرایط عضویت ، اطلاعات مربوط به اخذ سهام و نحوه سرمایه گذاری در این شرکت منتشر خواهد شد.
لازم به ذکر است که سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی بمنظور هر چه فراگیرتر شدن عضویت اعضا در این شرکت، تامین قسمتی از هزینه خرید سهام اعضا را در بودجه سال ۹۸ سازمان در نظر گرفته که در مجمع عمومی اخیر نیز به تصویب اعضای محترم رسید و این میزان سهام بصورت هدیه به تمامی اعضای نظام مهندسی معدن خراسان رضوی اهدا خواهد شد.

نشست ریاست سازمان همراه با مدیرعامل و مدیران ارشد جهاد نصر جهت انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی

 

صبح روز پنجشنبه مورخ 30 خرداد ماه، جلسه ای با حضور جناب آقای مهندس حسین زاده مدیرعامل شرکت جهاد نصر خراسان رضوی و کلیه معاونین و مدیران ارشد این مجموعه و جناب آقای دکتر ترشیزیان ریاست سازمان، جناب آقای مهندس احتشام نیا نائب رئیس و جناب آقای مهندس حقی مشاور ریاست در امور اقتصادی، در محل دفتر سازمان برگزار شد.
هدف از این نشست تبادل نظر در رابطه با انعقاد تفاهم نامه ای مبنی بر سرمایه گذاری مشترک در زمینه معدن و صنایع معدنی بین این شرکت و سازمان نظام مهندسی معدن عنوان شد.

برگزاری هفدهمین اجلاس هیئت عمومی سالانه نظام مهندسی معدن به میزبانی استان مازندران- 21 و 22 خرداد ماه

هفدهمین اجلاس سالانه سازمان نظام مهندسی معدن با همراهی و مساعدت سازمان ها، نهادها و تشکل های دولتی و خصوصی به میزبانی استان مازندران در محمودآباد در تاریخ 21 و 22 خرداد ماه جاری برگزار گردید.  
میزبان اجلاس خواستار توجه بیشتر، بهتر و تخصصی تر به سازمان نظام مهندسی معدن و نقش تعیین کننده و موثر آن در ایمنی تولید محصولات معدنی بوده همچنین هدف بسترسازی شکوفایی تولید معدنی و توجه به ایمنی فعالیت های معدنی و شکوفایی بهره برداری کیفی و کمی معادن را دستور کار قرار داده بود.
افتتاحیه اجلاس روز سه شنبه با حضور مقامات وزارت، نمایندگان مجلس، روسای مهمترین نهادها و تشکل های معدنی، رییس و اعضای شورای مرکزی و روسای نظام مهندسی معدن استانها به همراه دیگر اعضای هیات مدیره از هر استان برگزار شد.
پس از افتتاح رسمی اجلاس توسط رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، برنامه اجلاس با سخنرانی معاون وزیر و رئیس هیأت عامل ایمیدرو، رئیس خانه معدن ایران، معاون وزیر و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت مازندران و معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت ادامه یافت.
در انتهای برنامه افتتاحیه از معدن داران نمونه استان تقدیر و تشکر بعمل آمد.
خبرگزاری های مهر، ایرنا، جمهوری اسلامی و تسنیم بر این رویداد پوشش رسانه ای مناسبی ارایه نمودند.
همچنین خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با رییس اجلاس و سازمان نظام مهندسی معدن جناب آقای دکتر اسماعیلی اقدام به مصاحبه تصویری نمود.
عصر روز سه شنبه پس از شروع به کار رسمی جلسات اجلاس، جناب آقای دکتر ترشیزیان ریاست محترم سازمان در ترکیب هیئت رئیسه اجلاس جای گرفتند.
گزارش عملکرد سال 1397 توسط جناب آقای دکتر اسماعیلی ارائه و در ادامه به بررسی و تصویب برنامه سازمان در سال 1398 پرداخته شد.
سپس بررسی و تصویب پیشنهادهای شورای مرکزی به هیات عمومی آغاز و همچنین بررسی کلی پیشنهادهای اعضای حاضر در جلسه انجام گرفت.
در ادامه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک ارائه شد و همچنین در حاشیه برنامه های اجلاس جلسه شورای عالی معادن با حضور  ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران و ریاست نظام مهندسی معدن استان مازندران برگزار شد.
انتخابات نفر باقیمانده رشته معدن برای تکمیل ترکیب اعضای شورا صبح چهارشنبه انجام شد و جناب آقای مهندس احتشام نیا نائب رییس محترم سازمان استان به عنوان عضو ناظر بر انتخابات برگزیده شدند.
در حاشیه برگزاری انتخابات تمبر یادبود اختصاصی نظام مهندسی معدن به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت روز مهندسی از طرف سازمان استان خراسان رضوی به اعضای شورای مرکزی و روسای محترم سازمان استان ها و مقامات وزارت اهدا گردید.
پس از انجام انتخابات شورای مرکزی برای تکمیل رشته معدن در دوره ششم در هفدهمین اجلاس سالانه، جناب آقای مهندس محمدرضا کارگران بافقی از استان یزد و جناب آقای مهندس مهدی حمیدی از استان زنجان، با اخذ بالاترین آراء به مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی و یک نفر برای عضویت در شورای مرکزی انتخاب خواهند شد.
در پایان اجلاس، طی سخنرانی جناب آقای دکتر اسماعیلی و صدور بیانیه ای توسط جناب آقای دکتر حمیدیان بصورت رسمی اختتام اجلاس اعلام شد. میزبان اجلاس ضمن تشکر از همراهی و همدلی اعضای هیات عمومی و حضور تشکل های مهم جامعه معدنی کشور از برگزاری مطلوب اجلاس که پیامد اتفاقات خوبی برای نظام بوده ابراز خرسندی نموده، همچنین برای میزبان بعدی اجلاس آرزوی موفقیت نمودند.

برگزاری مجمع عمومی سالیانه نوبت دوم - 18 خردادماه 1398

- روز شنبه مورخ 1398/03/18، مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی با حضور بیش از 300 نفر از اعضای سازمان در سالن همایش همدم برگزار گردید. 
 -  بعد از تشکیل هیئت رئیسه و به رسمیت یافتن جلسه، گزارشی از عملکرد هیأت مدیره در سال قبل توسط جناب آقای دکتر ترشیزیان، رئیس محترم سازمان ارائه گردید. 
  -  در ادامه روسا یا نمایندگان هر کدام از گروههای تخصصی گزارشی از عملکرد سال قبل و نیز برنامه های پیش بینی شده برای سال جاری ارائه دادند . 
 -   سپس عملکرد مالی سازمان و نیز پیش بینی بودجه توسط خزانه دار محترم جناب آقای دکتر نسب الحسینی ارائه گردید.
  -   در ادامه بازرس سازمان، جناب آقای مهندس طباطبایی گزارش سالانه خود را در خصوص عملکرد سال 1397 ارائه دادند.
 -  در بخش بعدی توضیحاتی در خصوص شرکت سرمایه گذاری اعضا سازمان توسط آقای مهندس حقی ارائه شد و معرفی سایت مندلیوم (افراد متخصص) توسط آقای مهندس ابراهیمی انجام گردید.
   - در ادامه با حضور اعضای هیأت مدیره و اعضای پیشکسوت سازمان، از اعضای برتر در زمینه های مختلف خدمات مهندسی، همچنین استاد برتر و همکار نمونه و نیز مسئولان شرکت های حامی برگزاری مجمع تقدیر بعمل آمد.
 -  در انتها پس از معرفی و سخنرانی کاندیداهای بازرسی و رأی گیری برای مصوبات جلسه و همچنین انتخاب بازرس سازمان، جناب آقای مهندس سیدی با اخذ تعداد 166 رأی به عنوان بازرس اصلی و جناب آقای مهندس طباطبائی با اخذ 119 رأی بعنوان بازرس علی البدل برای مدت یکسال انتخاب گردیدند. 

 

انتصاب هیئت رئیسه سازمان استان در سال 1398

طی برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان در مورخ دوم خردادماه 1398 ، به اتفاق آراء جناب آقای دکتر حبیب اله ترشیزیان به سمت ریاست سازمان، جناب آقای مهندس فضل اله احتشام نیا به سمت نائب رئیس و جناب آقای دکتر علیرضا نسب الحسینی به سمت دبیر و خزانه دار سازمان برای مدت یکسال انتخاب شدند.

روابط عمومی و بین الملل

سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی 

پیام تبریک هیئت مدیره و بازرس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی بمناسبت سال نو

با عرض سلام و ادای احترام

سال نو می‌شود، زمین نفسی دوباره می‌کشد، برگ‌ها به رنگ در می‌آیند و گل‌ ها لبخند می‌زنند

پرنده‌های خسته بر می‌گردند و در این رویش سبز دوباره… من… تو… ما… کجا ایستاده‌ایم؟

سهم ما چیست؟ نقش ما چیست؟ پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟ فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو،کردار نو و تصمیم‌های نو برای آینده است،آینده‌ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.

نوروز نشانه آغاز و تحول و الگویی از همدلی و مهربانی در جهت نیل به پیشرفت و آبادانی به عنوان تنها رمز پیروزی و موفقیت است . ما بر این باوریم تا در سال جدید با بهره گیری و بهره مندی از مشارکت بی نظیر و همه جانبه اعضاء در جهت اجرایی شدن برنامه های تدوین شده به منظور تأمین رفاه و آسایش هم استانی های فهیم و آگاه ، گام های بلندی را برداشته و با حفظ و افزایش روحیه تعامل مثبت با سازمان ها و نهادهای ذیربط ، بیش از پیش در ترویج و اعتلای اخلاق مهندسی و اجرای مقررات در جهت توسعه و نیل به اهداف عالیه سازمان کوشا باشیم .

در آغاز سال جدید آرزوی هیئت مدیره برای همه اعضای سازمان و معدنکاران  پرتلاش استان ، زندگی در سرزمینی زیبا ، ایمن ، شاد ، آباد و توسعه یافته است و امیدواریم خانواده بزرگ نظام مهندسی معدن با پشتوانه همدلی و یک رنگی ، بذر نیکویی را بر سراسر خاک ایران زمین بیفشانند و خرمن تلاش و دانش مهندسان ، بر جای جای این مرز و بوم به بار بنشیند .

نوروزتان فرخنده            

هیئت مدیره و بازرس سازمان نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی

 

پیام تبریک رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی به مناسبت سال نو و نوروز باستانی

نامه ات ای دوست آمد

باز با باد بهاری

ناگهان خندید قلبم

چون گل شاد بهاری

 

قاصدک را می فرستم

باز با باد جنوبی

هدیه ای دارم برایت

یک سبد گلهای خوبی

دلهای پرمهرمان را به روزهای سبز و زیبای بهار پیوند می زنیم و شادی را برای یکدیگر به ارمغان می آوریم. سال نو را به همه شما عزیزانم تبریک عرض نموده، برایتان سالی همراه با سلامتی، برکت و شادی آرزومندم.

ارادتمند شما حبیب الله ترشیزیان

مراسم بزرگداشت روز مهندس با حضور ریاست محترم سازمان جناب آقای دکتر ترشیزیان، اعضای محترم هیئت مدیره و مقامات شهرستان سبزوار و با استقبال اعضا و بهره برداران پرتلاش معدنی شهرستان سبزوار برگزار گردید

بسمه تعالی

 

اولین گردهمایی اعضاء نظام مهندسی و بهره برداران معدن شهرستان سبزوار

به مناسبت روز مهندس

ساعت 17:30 الی 20   (16 اسفند ماه 1397)

 

در تاریخ 16 اسفند 1397در حوزه نمایندگی شهرستان سبزوار مراسم جشن روز مهندس در سالن اجتماعات هتل کاملیا و مقارن با ایام  ولادت حضرت امام محمد باقر (ع) توسط سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی برگزار گردید.

 در ابتدای مراسم خوش آمدگویی و تبریک روز مهندس توسط مسئول دفتر نمایندگی سبزوار جناب آقای مهندس سری­زن  صورت پذیرفت، سپس ازمسئولین محترم شهرستان دعوت بعمل آمد تا ضمن تبریک این روز به جامعه مهندسین به ایراد سخنرانی بپردازند.

·        سخنرانی ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سبزوار جناب آقای مهندس  امید بخش

ایشان ضمن تبریک روز مهندس از سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی به خاطر تشکیل دفتر نمایندگی شهرستان سبزوار در راستای تسهیل امور اعضا و معدنکاران تشکر نمودند همچنین از تفویض اختیارات بیشتر به دفتر نمایندگی استقبال نمودند.

·        سخنرانی و تبریک معاون هاهنگی امور عمرانی فرمانداری سبزوار جناب آقای دکتر نصرآبادی

ایشان عنوان نمودند که همواره حامی سازمان نظام مهندسی معدن و بخش معدن هستند و از طرح های توانمندسازی و کارآفرینی که توسط سازمان استان برای اعضا برنامه ریزی شده است بخصوص ورود به زمینه های تخصصی گوهر سنگ ها ( تولید، طراحی، تراش و بازاریابی ) استقبال نموده و قول همکاری و مساعدت همه جانبه را در جهت ایجاد اشتغال جوانان دادند

·        ریاست محترم سازمان آقای دکتر ترشیزیان به همراه اعضای محترم هیئت مدیره ،آقای مهندس احتشام نیا نایب رئیس، آقای دکتر نسب الحسینی دبیر و آقای مهندس سیدی مدیریت اجرایی نیز در این مراسم حضور داشتند و آقای دکتر ترشییزیان ضمن تبریک روز مهندس به جامعه مهندسین عضو ، گزارشی از عملکرد سازمان در سال 97 و همچنین شرح کاملی از طرح های توانمند سازی و کارآفرینی مخصوصا ورورد به رشته های متنوع سنگ های زینتی و گوهر سنگ ها ارائه دادند همچنین ایشان نوید تشکیل یک شرکت سهامی خاص را دادند و از همه اعضا جهت مشارکت دعوت نمودند.

در این جلسه ریاست شورای شهر شهرستان جناب آقای دکتر محمدی و اعضای شورا نیز حضور داشتند.

*اجرای برنامه های مفرح و موسیقی زنده

این برنامه که توسط گروه هنری آقای تاج آبادی با ارائه موسیقی سنتی انجام شد بسیار مورد استقبال اعضا و مهمانان قرار گرفت.

*تقدیر

- در این مراسم از شرکت های حامی سازمان در سال 97 با اهدای لوح سپاس تقدیر بعمل آمد. همچنین مهندسین برتر در سال 97 در حوزه نمایندگی شهرستان سبزوار مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین در پایان، مراسم قرعه کشی انجام گردید و به تعدادی از شرکت کنندگان و همه بانوان دارای اسامی فاطمه و زهرا هدیه تقدیم گردید.

 

 

 

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی معدن

خراسان رضوی

جلسه تبریک هیئت مدیره سازمان با جناب آقای مهندس جواد خزاعی معاونت جدید امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و تبادل نظر در خصوص ایجاد زمینه های تعامل بیشتر دو سازمان در جهت پیشبرد و ارتقاء بخش معدن استان

در پی انتخاب جناب آقای مهندس جواد خزاعی به سمت معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی در روزیکشنبه مورخ1397/12/12 جلسه ای با حضور هیئت مدیره و بازرس سازمان نظام مهندسی معدن استان در محل دفتر ایشان برگزار شد و ضمن تبریک و آرزوی موفقیت و خدمت صادقانه در این پست برای جناب آقای مهندس خزاعی از زحمات جناب آقای دکتر رضا شجاعی معاونت سابق به نیکی یاد گردید و زمینه های تعامل بیشتر دو سازمان در جهت پیشبرد و ارتقاء بخش معدن استان مورد بحث و توافق قرار گرفت.

در این جلسه آقای دکتر ترشیزیان از برونسپاری خدمات سازمان صمت با تکیه بر بازوی اجرایی و تخصصی نظام مهندسی معدن استان سخن به میان آوردندو آقای مهندس خزاعی از این موضوع استقبال نمودند. همچنین ریاست سازمان نظام مهندسی با اشاره بر اینکه ما تنها استانی هستیم که دارای ۳ دفتر نمایندگی میباشیم و هر کدام دارای حوزه مشخصی از شهرستانهای تحت پوشش میباشند بر لزوم همکاری ادارات صمت شهرستان ها در جهت تسهیل مراجعات ارباب رجوع  تاکید نمودند که متعاقبا آقای مهندس خزاعی از این پیشنهاد استقبال نموده و برنامه ریزی در این خصوص و شناسایی موارد را بر عهده نظام مهندسی معدن استان نهادند و تاکید نمودند یکی از کارهایی که در دستور کار اینجانب نیز قراردارد همین امر است.

در ادامه خانم دکتر سیدی بر لزوم حضور و نظر کارشناسان متالورژ برای انجام  تست های کاربردی تاکید نمودند واینکه سازمان نظام مهندسی معدن با ایجاد کمیته مشترک متالورژی و معدن سعی در بهبود و تخصصی نمودن امور مربوط به تست های کاربردی مواد معدنی نموده و پیش نیازهای علمی برای تحقق این امر را فراهم خواهد کرد.. همچنین ایشان افزودند چه بسا مواد معدنی مورد تست کاربردی بهمراه موادی با ارزش افزوده ی بیشتر باشند که مورد توجه قرارنگرفته است.

عضو نقشه بردار هیئت مدیره ، جناب آقای دکتر نسب الحسینی نیز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای معاونت معدنی استان بر لزوم اتحاد تمامی تشکلهای معدنی در راستای اعتلای جایگاه معدن و بررسی مشکلات و موانع با تدوین سند استراتژی و نقشه راه معدن استان تاکید نمودند.

در پایان آقای دکتر ترشیزیان بر لزوم بکار گیری اعضای متالورژ در واحدهای صنعتی معدنی تاکید نمودند و افزودند این کار باعث بالابردن سطح کیفیت محصولات معدنی و تخصصی تر شدن مباحث فرآوری خواهد شد.

مراسم 5 اسفندماه روزبزرگداشت مهندس با حضور بی سابقه اعضای محترم سازمان بصورت کاملا مستقل ازسایر نظامات برگزار شد

جشنواره روز مهندس

 

همزمان با 5 اسفند، روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی، مراسمی در راستای بزرگداشت مقام مهندس و تجلیل از مهندسان عضو ازسوی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی در سالن همایش همدم موسسه خیریه فتح المبین  برگزار شد. شایان ذکر است این روز مقارن با ولادت حضرت فاطمه زهرا    (س ) بود که در این مراسم از بانوان محترم عضو نیز تجلیل گردید.

ضمنا اعضای محترم با  حضور بی سابقه و شورآفرین که تا کنون در تاریخ سازمان استان بی سابقه بوده است ( بیش از 600 میهمان ) نشان دادند که همیشه از سازمان خود و برنامه های ان حمایت می نمایند و با پیشنهادات و انتقادات سازنده خود راه را برای ساختن آینده ای نو می سازند و شایسته است که تشکر و قدردانی هیئت مدیره و پرسنل سازمان استان را پذیرا باشند.

در ابتدا مراسم خوش آمدگویی و تبریک روز مهندس توسط ریاست محترم سازمان صورت پذیرفت سپس ازروسای محترم تشکل های معدنی به ترتیب ذیل دعوت بعمل آمد تا ضمن تبریک این روز به جامعه مهندسین به معرفی تشکل و زیر مجموعه های خود بپردازند.

-          جناب آقای مهندس حسین زاده ریاست محترم انجمن تخصصی معادن خراسان رضوی

-          جناب آقای دکتر پور فتح الله رئیس محترم کمیسیون معدن اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

-          جناب آقای مهندس کرامت ریاست محترم خانه معدن خراسان رضوی

-          جناب آقای مهندس تنها ریاست محترم بسیج مهندسین صنعتی خراسان رضوی

در حین برنامه کلیپ سازمان نظام مهندسی معدن ایران و کلیپ معدنی و توانمندی های معدنی استان خراسان رضوی پخش گردید

-          سپس آقای مهندس بامشکی مدیرعامل شرکت درکاو به نمایندگی از شرکت های حامی روز مهندس را به مهندسین سازمان تبریک گفتند.

-          سپس کلیپی نیز به منظور زنده کردن یاد و خاطره مرحومین هیئت مدیره سازمان استان که با همت یکی از اعضای خدوم سازمان تهیه شده بود نیز پخش گردید

بعد از پخش کلیپ  گزارش مختصری از عملکرد سازمان توسط ریاست محترم ارائه شد و شرح کامل عملکرد با توجه به زمانبر بودن آن به مجمع عمومی سال آینده موکول گردید.

یکی از اهداف مهم چنین گردهمایی هایی علاوه بر بزرگداشت مقام مهندسین برنامه هایی است که سازمان برای اعضا خارج از ارجاع خدمات و امور همیشگی ، برنامه ریزی می نماید لذا طی جلسات مکرری که رئیس و هیئت مدیره سازمان با جناب آقای دکتر محمدجواد پیش بین - رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های زینتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار نمود به نتایج بسیار ارزشمندی برای ایجاد طرح توانمد سازی اعضا رسید که بصورت پاورپوینت توسط آقای دکتر پیش بین ارائه گردید و زمینه های پیش رو برای اعضای محترم جهت ورود به رشته های متنوع گوهر سنگ ها و سنگ زینتی تشریح و تبیین شد. و فرم هایی جهت اعضای علاقمند برای آموزش رشته های تخصصی این  حرفه تهیه و در اختیار آنها قرار گرفت.

سپس مشاور اقتصادی سازمان جناب آقای مهندس سید محمود حقی بر اساس جلساتی که با هیئت مدیره طی ماههای گذشته داشتند از 3000 عضو محترم ( اعضای با عضویت معتبر و یا حتی با عضویت غیر معتبر ) جهت خرید سهام شرکت سهامی خاص زیر نظر سازمان با هر سهم 10 هزار توامنی و حداقل 10 سهم دعوت بعمل آوردند که 30 درصد آن بایستی ابتدا پرداخت گردد.

- اجرای برنامه های مفرح و موسیقی زنده

این برنامه که توسط گروه هنری استاد یگانه با ارائه موسیقی سنتی و مقامی خراسان انجام شد بسیار مورد استقبال اعضا و مهمانان قرار گرفت

- مراسم تقدیر و هدایا

اول از همه وظیفه داریم از کسانیکه این سازمان را بنا نهاده اند تشکر کنیم (اهدای لوح وهدیه)

 

 تجلیل از خانواده مرحومین

خانواده مرحوم مهندس امینی

اولین رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان

خانواده مرحوم مهندس غروی

نایب رئیس و خزانه دار سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی

خانواده مرحوم مهندس راغب

عضو متالورز هیئت مدیره  سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی

2 -از مهندسین برگزیده سازمان نظام مهندسی معدن استان که در سال 97 بیشترین همکاری را خالصانه با هیئت مدیره داشتند( اهدای لوح و هدیه)

دکتر رضا شجاعی

معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت خراسان رضوی

 آقای مهندس فرزاد بهرام زاده

مسئول آموزش سازمان

آقای مهندس سعید جنگی رودی

سربازرس سازمان

آقای مهندس آریوبرزن مافی

دبیر کمیته نظارت و بازرسی

آقای مهندس اکبر توکلی راد

عضو کمیته تشخیص صلاحیت

آقای مهندس احمد اسدی

عضو گروه تخصصی نقشه برداری

آقای مهندس محمد علی انواری

عضو شورای آموزش و پژوهش سازمان

آقای مهندس سید مصطفی وزیری

عضو محترم گروه تخصصی معدن - متالورژی و فرآوری

آقای دکتر محمد حسین همتی

عضو محترم گروه تخصصی  متالورژی و فرآوری

خانم دکتر شیدا سیدی

عضو هیئت مدیره و رئیس گروه تخصصی متالورژی و فرآوری

دکتر ملیحه قورچی

دبیر گروه تخصصی زمین شناسی

دکتر آزاده ملک زاده

عضو کمیسیون بررسی طرح ها سازمان صمت

مهندس محمد پیام عسگری

عضو فعال سازمان نظام مهندسی معدن

3-تقدیر و اهدای لوح به شرکت های حامی سازمان

- قرعه کشی

1-     7 نفر از تشویق کنندگان

2-     14 نفر ازشرکت کنندگان و برگه قرعه کشی داشتند

3-    خانم هایی که اسم مقدس فاطمه و زهرا داشتند.

ریس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی: عمده معادن خراسان رضوی فاقد مسئول فنی هستند


مشهد- ایرنا- رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: عمده معادن فعال و حتی مهم در این استان فاقد مسئول فنی یا مهندس معدن هستند و این وضعیت خلاف قانون است.

 

حبیب الله ترشیزیان روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت روز مهندس افزود: براساس قانون، هر معدن فعال با هر ماده معدنی باید دارای مسئول فنی یا مهندس معدن باشد زیرا مسئول فنی دارای وظایف مهمی از جمله حفظ ایمنی، منابع معدنی، حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی است.
وی ادامه داد: از حدود 800 معدن فعال در خراسان رضوی 362 معدن دارای مسئول فنی یا مهندس معدن هستند و از آنجا که خیلی از بهره برداران معدن مسئول فنی را مزاحم کار خود می دانند خیلی نسبت به بکارگیری مهندس معدن رغبت نشان نمی دهند. 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: معادن مهم استان شامل 28 معدن سنگ آهن، همچنین معادن طلا، مس و منگنز فاقد مسئول فنی هستند و نبود این کارشناس، معدن را در برابر خطرات آسیب پذیر می کند. 
وی گفت: هر معدنکار در ابتدا برای دریافت پروانه بهره برداری باید مسئول فنی را جزو افراد زیرمجموعه خود قرار دهد لذا همه دارندگان این پروانه در ابتدا مسئول فنی را بکار می گمارند اما بعد از انعقاد قرارداد یک ساله با آن مسئول، این قرارداد را تمدید نمی کنند.

 

* 827 مهندس معدن دارای پروانه اشتغال
ترشیزیان افزود: رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی سه هزار و 125 متخصص و مهندس در رشته های مهندسی معدن، زمین شناسی، متالورژی و همچنین در رشته های مرتبط با این حوزه از جمله مهندسی برق، مکانیک، رایانه و موارد مشابه دارد. از این تعداد 827 نفر پروانه اشتغال و مجوز ارائه خدمت در معادن را دارند و بقیه آنان دانش آموختگان دانشگاهها هستند که در حال گذراندن دوره های آموزشی و کسب تجربه لازم به منظور آمادگی برای دریافت پروانه اشتغال می باشند. 
وی ادامه داد: 928 معدن دارای مجوز بهره برداری با اشتغال 9 هزار و 300 نفر در خراسان رضوی وجود دارند که از این تعداد 129 معدن به دلایلی تعطیل شده یا غیرفعال هستند و 120 معدن دیگر نیز درخواست تعطیلی موقت داده اند.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: در حوزه صنایع معدنی استان نیز 40 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و 44 هزار نفر در آنها مشغول فعالیت هستند که از این تعداد چهار هزار نفر مهندس هستند.
وی افزود: خراسان رضوی دومین استان به لحاظ برخورداری از اعضای نظام مهندسی معدن است اما از کل اشتغال موجود در معادن استان تنها 400 نفر مهندس هستند. 

 

* عدم بازگشت حقوق دولتی معدنکاران 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون معدنکاران خراسان رضوی هزار و 30 میلیارد ریال بابت حقوق دولتی به سازمان صنعت و 130 میلیارد ریال بابت خسارت به محیط زیست به اداره منابع طبیعی پرداخت کرده اند. 
وی گفت: بر اساس قانون معادن باید 65 درصد از حقوق دولتی که از معدنکار دریافت می شود صرف توسعه بخش معدن و صنایع معدنی شود، 15 درصد نیز باید به اعتبارات همان استان محل بهره برداری معدن اضافه شود تا این اعتبار صرف ایجاد زیرساختها، رفاه و توسعه شهرستان محل فعالیت معدن کار شود. 
ترشیزیان افزود: پارسال معدنکاران استان 700 میلیارد ریال حقوق دولتی پرداخت کردند که این پول به خزانه کشور رفت اما فقط دو میلیارد و 500 میلیون ریال از این میزان به استان بازگشت. 

 

* تبلیغات منفی رسانه ای علیه معدنکار
وی ادامه داد: معدن جزو انفال و معدن کار مستاجر آن است لذا برای یک مدت مشخص با دریافت پروانه بهره برداری از سازمان صنعت می تواند مواد معدنی را استخراج کند و نظارت بر روند فعالیت وی و همچنین بکارگیری مسئول فنی برعهده سازمان صنعت است.
ترشیزیان گفت: حساب کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به برداشت مواد معدنی می کنند از حساب معدنکارانی که پروانه بهره برداری از دولت می گیرند جدا است. فرد معدنکار ملزم به رعایت همه قوانین، پذیرش خطرپذیری کار و پرداخت حقوق دولتی به سازمان صنعت و خسارت آسیب رساندن به زمین به اداره منابع طبیعی است.
وی افزود: پیشتر فیلمی از رسانه در مورد برداشت سنگ گرانیت از معدن ده غیبی جنوب شهر مشهد پخش شد که معدنکار را کوهخوار نشان می داد، این فیلم ذهنیت منفی در مردم ایجاد می کند. معدنکارانی که با پذیرش همه مشکلات با مجوز قانونی اقدام به فعالیت کرده، ریسک بالای کار را می پذیرند، حقوق دولت را پرداخت می کنند و با اخذ 13 مجوز از سازمانهای مختلف و رعایت همه استانداردها اقدام به استخراج مواد معدنی می کنند چرا باید از آنان به عنوان کوهخوار یا آسیب رسان به محیط زیست یاد شود. 
وی ادامه داد: از این پس اگر هر گزارش منفی در جهت متهم کردن معدنکاران به تخریب محیط زیست از رسانه ها منتشر شود ما به عنوان تشکل غیردولتی شکایت خود را از مراجع قانونی پیگیری می کنیم.

 

* مخالفت با تغییر کاربری بخشی از چاههای کشاورزی سنگان
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی همچنین گفت: عده ای مخالف تغییر کاربری بخشی از چاههای کشاورزی منطقه سنگان خواف برای تامین آب مورد نیاز صنایع فولادی هستند. 
وی افزود: هم اینک از کل آب مصرفی در خراسان رضوی سه تا پنج درصد سهم آب آشامیدنی، تا چهار درصد سهم بخش صنعت و 90 درصد سهم بخش کشاورزی است. مقداری آبی که صنایع فولادی از آب چاهها در سنگان نیاز دارند در برابر سهم زیاد حوزه کشاورزی از آب منطقه بسیار ناچیز است و می توان آب مورد نیاز صنایع فولادی را از چاههای آن منطقه تامین کرد. 
ترشیزیان ادامه داد: اگر آب مورد نیاز بخش صنایع معدنی خراسان رضوی را تامین نکنیم و همه آب را به بخش کشاورزی بدهیم پس مزیت نسبی در کدام بخش از اقتصاد قرار می گیرد.

 

* اقدام مطلوب دولت در جهت افزایش اختیارات شورای معادن استانها
وی همچنین از تصمیم وزیر صنعت برای افزایش اختیارات شورای معادن استانها متناسب با شورای عالی معادن قدردانی و بیان کرد: آخر پارسال وزیر وقت صنعت، شورای معادن را در همه استانهای کشور تشکیل داد که اتفاق بسیار خوبی بود اما این شورا چند اشکال دارد بطوری که از ظرفیت آن به خوبی استفاده نمی شود. 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی افزود: از دولت درخواست می شود طرح مسائل کلان و اصلی حوزه معدن و تدوین نقشه راه توسعه معدن در شوراهای استانی معدن انجام گیرد و حق رای به دو عضو غیردولتی این شورا شامل نظام مهندسی معدن و خانه معدن نیز داده شود.

 

لینک متن کامل خبر

رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در پیامی پنجم اسفندماه زادروز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را به تمامی تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی  شرح پیام دکتر حبیب الله ترشیزیان به شرح ذیل است:

مهندس در اندیشه و تاریخ ارزنده ایران اسلامی یادآور و تداعی کننده ابتکار، نواوري و خلاقيت است که زمينه‌ساز رشد و محرک موتور پيشرفت کشور خواهد بود.تاریخ پرافتخار ایران به خود می بالد که مشحون ازدانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که پایه ‌گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده‌اند

این روز را به جامعه مهندسی بویژه مهندسین گرانقدر عضو سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی، همان عزیزانی که با درک صحیح مسأله و شناخت محدودیت ها و با همت والا در راه اعتلای بخش معدن کشور  تلاش می نمایند تبریک می گوییم.

امروز بخش معدن در مسیر توسعه نیازمند همدلی، همت و همراهی مهندسین عزیز است تا با  بکارگیری اصول علمی، آینده ای روشن را  برای کشور عزیزمان رقم بزنیم.ما صمیمانه همکاری شما عزیزان را برای حرکت در این مسیر روشن خواستار و طلب یاری داریم.

صمیمانه منتظر دیدار شما در جشنواره بزرگداشت روز مهندسی می باشیم.

 

                                                                                                    حبیب الله ترشیزیان

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن

 خراسان رضوی

یادداشت ریاست محترم سازمان در روزنامه خراسان- توجه سیستماتیک به بخش معدن گامی برای دستیابی به خودکفایی و استقلال صنعتی
جلسه مشترک رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با معاون امور معادن و صنایع معدنی
 

در اين جلسه موضوعات مرتبط با تفاهم نامه تدوين ضوابط و معيارهاي فني فيمابين سازمان و وزارت، مسئوليت کميته طرح ها (اکتشاف و استخراج)، نظارت بر معادن، اصلاح دستورالعمل انتخابات هيئت مديره سازمان هاي نظام مهندسي معدن و تشکيل مستمر کميته تدوين دستورالعمل ها مورد بررسي و بحث قرار گرفت.
جلسه مشترک رييس سازمان نظام مهندسي معدن ايران با معاون امور معادن و صنايع معدني با حضور مدير کل دفتر نظارت بر امور معادن و مديران وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونان سازمان، ساعت ۱۷ روز يکشنبه مورخ هفتم بهمن ماه ۹۷ در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. در اين جلسه موضوعات مرتبط با تفاهم نامه تدوين ضوابط و معيارهاي فني فيمابين سازمان و وزارت، مسئوليت کميته طرح ها (اکتشاف و استخراج)، نظارت بر معادن، اصلاح دستورالعمل انتخابات هيئت مديره سازمان هاي نظام مهندسي معدن و تشکيل مستمر کميته تدوين دستورالعمل ها مورد بررسي و بحث قرار گرفت. در پايان جلسه، کارگروه مشترکي به منظور پيگيري موارد مطرح شده تشکيل و مقرر شد نتايج بدست امده اعلام گردد. امور روابط عمومي و بين الملل سازمان
 
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران: با اجرای نقشه راه معدن، انقلاب معدنی حتما اتفاق می افتد
رياست سازمان در نشست هم انديشي تشکل هاي معدني و صنايع معدني که در محل سالن همايش ايميدرو در روز چهارشنبه مورخ سوم بهمن ماه ۹۷ برگزار گرديد، از  نقشه راه معدن و انقلاب معدني سخن گفت.
درخواست دکتر اسماعيلي از وزارت صنعت، معدن و تجارت مبني بر واگذاري بررسي و تعيين حقوق دولتي به اين سازمان که با توجه به توانمندي مجموعه نظام مهندسي معدن در اين زمينه، باعث رضايت بهره برداران و همچنين دولت خواهد شد. رييس سازمان، از هوشمندسازي اين مجموعه در راستاي شفاف سازي فعاليت ها و خدمات سازمان به عنوان اولويت کارها نام برد و خاطر نشان کرد که با ايجاد بخش جديدي در سازمان به عنوان جذب سرمايه گذار، در صدد رفع موانع سرمايه گذاري در بخش معدن هستيم.
 
سخنرانی رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی معدن در گردهمایی فصل رؤسای سازمان استان ها، ششم دیماه 1397، هتل پردیسان مشهد

رئيس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در گردهمايي فصلي روساي سازمان استان ها که روز پنج شنبه مورخ ۶ دي ماه ۱۳۹۷ در هتل پرديسان مشهد برگزار شد،اهم اقدامات انجام شده از ابتداي دوره ششم شورا را تشريح کرد.ايشان با اشاره به ديدارهاي صورت گرفته توسط رييس سازمان با وزراي ارتباطات و نيرو، معاون علمي و فناوري رياست جمهوري، مديران عامل شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران،سرمايه گذاري غدير، شستا و صندوق بيمه سرمايه گذاري فعاليت هاي معدني و... افزود که در تمامي اين ديدارها به منظور استفاده از ظرفيت هاي طرفين، تفاهم نامه هايي تهيه و ارائه شده اند.

جلسه مشترک رئيس سازمان نظام مهندسي معدن با مهندس عليرضائي، رئيس سازمان صمت و اعضای هیأت مدیره نظام مهندسی معدن استان عصر چهارشنبه 5 دیماه 1397

جلسه مشترک رئيس سازمان نظام مهندسي معدن با مهندس عليرضائي، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوي ساعت 18:30روز چهار شنبه مورخ 5 دي ماه 1397، در محل سازمان نظام مهندسي معدن اين استان برگزار شد.

 

جلسه مشترک رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران  و اعضاي هيئت مديره سازمان استان خراسان رضوي با رئيس سازمان صمت استان بعداز ظهر روز چهارشنبه مورخ 5 دي ماه 1397 در محل سازمان استان برگزار شد. در اين ديدار مشکلات و مسائل موجود به سازمان صمت استان مطرح شد و زمينه هاي همکاري بيشتر براي رفع اين مشکلات مورد بررسي قرار گرفت. دکتر اسماعيلي ضمن بيان مشکلات موجود در مزايده هاي معادن استان،  اهداف تشکيل نظام مهندسي معدن را طبق ماده 2 قانون­، حفظ و بهره وري منابع معدني دانست و افزود که هدف اصلي در اين مقطع، ارتقا و قرار گرفتن سازمان در جايگاه واقعي خود است. همکاري سازمان با دولت در امور حاکميتي و اجراي اصول فني و مهندسي در بخش معدن و ايجاد زمينه هاي لازم براي ورود بخش خصوصي به معادن از ديگر موارد مطرح شده از سوي رئيس سازمان نظام مهندسي معدن در اين نشست بود. 

بررسي مسائل و مشکلات بخش معدن در استان خراسان رضوي درديدار رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران با سرپرست استانداري خراسان رضوي ؛ روز چهارشنبه مورخ 5 دي ماه 1397

بررسي مسائل و مشکلات بخش معدن در استان خراسان رضوي درديدار رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران با سرپرست استانداري خراسان رضوي ؛ روز چهارشنبه مورخ 5 دي ماه 1397

 

جلسه مشترک دکتر اسماعيلي،رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران  و مهندس ميرزايي، سرپرست استانداري خراسان رضوي ظهر روز چهارشنبه مورخ 5 دي ماه 1397 در محل اين استانداري برگزار شد. در اين ديدار که اعضاي هيئت مديره سازمان استان خراسان رضوي نيز حضور داشتند، دکتر اسماعيلي، استان خراسان رضوي را حائز بيشترين ظرفيت جذب سرمايه گذاري در بخش معدن دانست و ضمن بيان مسائل و مشکلات حوزه معدن و صنايع معدني در استان، صيانت از معادن و صنايع وابسته به آن را مطرح و از عدم استفاده از مسئول فني در برخي معادن استان ابراز ناراحتي کرد و خواستار همکاري بيشتر نهادهاي مسئول در اين زمينه شد.

انتصاب معاونین سازمان نظام مهندسی معدن ایران

طی صدور احکامی از سوی جناب آقای دکتر اسماعیلی؛ ریاست محترم شورای مرکزی نظام مهندسی معدن، جناب آقای مهندس محمدابراهیم برهانی به سمت معاون فنی و جناب آقای مهندس حامد عسکری زاده به سمت معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان نظام مهندسی معدن ایران منصوب گردیدند.

همچنین طی موافقت معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت جناب آقای مهندس ناصر بالار بعنوان سرپرست سازمان نظام مهندسی معدن تهران منصوب و حکم ایشان از سوی شورای مرکزی صادر گردید.  

مصاحبه رياست محترم سازمان با موضوع صنايع معدني، ظرفيت ها و ضرورت ها

برگزاری مجمع عمومی شرکت تعاونی نظام مهندسی معدن با حضور ریاست سازمان

مجمع عمومي شرکت تعاوني نظام مهندسي معدن در تاريخ 97/4/16 با حضور رياست محترم سازمان، در محل سالن همايش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي برگزار گرديد.

جناب آقاي دکتر ترشيزيان با ايراد سخنراني، ضمن حمايت از اين تشکل به ارائه راهکارهاي موثر جهت پيشرفت و توسعه روند فعاليت هاي اين شرکت پرداختند. در پايان با برگزاري انتخابات، اعضاي جديد هيات مديره و بازرسي، به شرح ذيل انتخاب گرديدند:   اعضاي هيأت مديره : جناب آقاي مهندس فريدون شيباني، جناب آقاي مهندس فضل اله احتشام نيا، جناب آقاي مهندس اکبر توکلي راد،  جناب آقاي مهندس کوروش وفادار، جناب آقاي مهندس حسين حسين زاده قاسم آباد

 

 بازرسين : جناب آقاي مهندس رضا کشاورز،  جناب آقاي مهندس سيدمحمود حقي  

انتصاب مشاوران ریاست سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی

با حکم رياست سازمان نظام مهندسي معدن خراسان رضوي؛

 جناب آقاي دکتر سعيد سعادت به عنوان مشاور عالي رياست سازمان، جناب آقاي دکتر محمدحسن کريم پور به عنوان مشاور در امور اکتشاف، جناب آقاي مهندس سيدمحمود حقي به عنوان مشاور اقتصادي، جناب آقاي مهندس فرهاد نازپرور به عنوان مشاور در امور صنايع معدني و جناب آقاي مهندس مجتبي سيدي به عنوان مشاور و مسئول پيگيري برنامه ساماندهي مسئولين فني معادن استان انتخاب شدند.

حائز اهمیت؛ قابل توجه طراحان و گزارش نویسان طرح ها و کارفرمایان محترم

به اطلاع مي رساند زيرکميته هاي اوليه بررسي گزارشات، طرح ها و نقشه هاي زمين شناسي و توپوگرافي در سازمان استان تشکيل گرديده است.از اين پس طراحان، گزارش نويسان و کارفرمايان محترم ،بايد 10 روز قبل از اتمام مهلت قانوني مدنظر براي تحويل گزارش يا طرح به سازمان صمت، طرح ها و گزارشات و نقشه هاي خود را جهت بررسي اوليه به سازمان نظام مهندسي معدن استان جهت بررسي اوليه تحويل نمايند. لازم به ذکر است اجراي اين امر به نفع اعضا و کارفرمايان محترم بوده و جهت ممانعت از اعلام نواقص و ارائه اصلاحيه خدمات ارجاعي ذکر شده برنامه ريزي شده است. همچنين متذکر مي گرددعواقب ناشي از عدم به موقع تحويل طرح ها و گزارشات به عهده و کارفرمايان محترم خواهد بود.

گزارش برگزاری مجمع عمومی سالیانه (خردادماه 97)


جلسه مجمع عمومي عادي ساليانه سازمان نظام مهندسي معدن خراسان رضوي با حضور مقامات استاني در روز پنجشنبه مورخ 97/3/31 ساعت 17در محل سالن موسسه همدم فتح المبين برگزار گرديد. جلسه با تلاوتي چند از کلام اله مجيد برنامه به طور رسمي آغاز گرديد. در ابتدا جناب آقاي دکتر ترشيزيان رياست محترم سازمان به اعضاي محترم  خيرمقدم گفتند. سپس خانم دکتر شيدا سيدي سخنراني کوتاهي در رابطه با نقش مهندسي مواد در صنايع معدني ارائه نمودند. در ادامه سرکار خانم مهندس عليرضايي رياست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت در خصوص حوزه فعاليتهاي معدن و مشکلات آن سخناني را ايراد فرمودند.

سپس مراسم تقدير از تعدادي از مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنين حاميان سازمان برگزار گرديد. پس از مراسم تقدير از ميان اعضاي حاضر در سالن هيات رئيسه مجمع انتخاب  و در ادامه جناب آقاي مهندس نکاحي عملکرد سالانه هئيت مديره در سال 1396 را ارائه فرمودند و جناب آقاي مهندس نازپرور عملکرد مالي را ارائه دادند.

در ادامه آقاي مهندس يوسف طباطبايي بازرس سازمان عملکرد هيات مديره و صورتهاي مالي را گزارش دادند. سپس جناب آقاي دکتر ترشيزيان در خصوص برنامه هاي پيشنهادي هيات مديره صحبتهايي را ارائه نمودند و بودجه پيش بيني شده براي سال 97 توسط آقاي مهندس نکاحي ارائه گرديد.

در ادامه از اعضاي برگزيده سال 96 سازمان تقدير بعمل آمد و سپس کانديداهاي سمت بازرسي سازمان ديدگاههاي خود را در خصوص برنامه هاي خود ارائه نمودند و پس از انجام راي گيري و شمارش آراء، جناب آقاي مهندس يوسف طباطبايي با اخذ 161 راي به عنوان بازرس اصلي و جناب آقاي مهندس هادي سبحاني باجگيران با اخذ 93 راي به عنوان بازرس علي البدل انتخاب شدند.